Így biztosan új győztest avatnak, korábban ugyanis még egyikük sem nyert a szavazáson.

A nőknél Babos Tímea, Hosszú Katinka és Márton Anita közül kerül ki az első. Babos és Márton első elismerését vehetné át, míg Hosszú hatodszor bizonyulna a legjobbnak, ezzel megközelítve a csúcstartó, hétszeres győztes Egerszegi Krisztinát.

A Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által 60. alkalommal kiírt szavazáson 436 sportújságíró vett részt, a 11 kategóriában az ő voksaik alapján alakult ki a sorrend.

Az év legjobb edzője Cseh Sándor, Ambros Martin vagy Shane Tusup lesz. Az év csapata a hagyományos csapatsportágakban a férfi kosárlabda-válogatott, a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata és a Szolnoki Dózsa férfi vízilabdacsapata közül kerül ki, míg az egyéni sportágak csapatversenyeinek legjobbja a 4×100-as férfi gyorsúszó váltó, a női kajaknégyes vagy a tenisz Davis Kupa-csapat lehet.

Az év labdarúgója címet a férfiaknál Gulácsi Péter, Davide Lanzafame vagy Nikolics Nemanja, míg a nőknél Csiszár Henrietta, Jakabfi Zsanett vagy Vágó Fanny veheti át.

Az elismertek ZEMA Porcelánmanufaktúra által kifejezetten erre az alkalomra tervezett és készített, 21 karátos arannyal díszített díjat vehetnek át.

A gála – amelyet az M4 Sport élőben közvetít – csütörtökön 19.30 órakor kezdődik, a műsorvezető Berkesi Judit lesz.

A kategóriák szűkített listája (ABC sorrendben):

Az év férfi sportolója:

Baji Balázs (atléta)

Liu Shaolin Sándor (rövidpályás gyorskorcsolyázó)

Szatmári András (vívó)

Az év női sportolója:

Babos Tímea (teniszező)

Hosszú Katinka (úszó)

Márton Anita (atléta)

Az év edzője:

Ambros Martin (kézilabda)

Cseh Sándor (vízilabda)

Shane Tusup (úszás)

Az év csapata hagyományos csapatsportokban:

A férfi kosárlabda-válogatott

A Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapata

A Szolnoki Dózsa férfi vízilabdacsapata

Az év csapata egyéni sportágak csapatversenyeiben:

Kajak-kenu, női K-4 (Takács Tamara, Medveczky Erika, Fazekas-Zur Krisztina, Vad Ninetta, Lucz Dóra)

Tenisz, Davis Kupa-csapat (Balázs Attila, Fucsovics Márton)

Úszás, férfi 4×100-as gyorsváltó (Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd)

Az év férfi labdarúgója:

Gulácsi Péter (Leipzig)

Davide Lanzafame (Budapest Honvéd)

Nikolics Nemanja (Chicago Fire)

Az év női labdarúgója:

Csiszár Henrietta (Bayer 04 Leverkusen)

Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg)

Vágó Fanny (SKN Sankt Pölten)

Az év legszebb gólja:

Csoszánszki Dávid (Gyöngyös) gólja a Siófok ellen, strandlabdarúgás, bajnoki döntő

Joseph Paintsil (Ferencváros) gólja a Videoton ellen, NB I

Szoboszlai Dominik (Magyarország) gólja Norvégia ellen, U17-es Eb-selejtező, elitkör

Az év fogyatékos férfi sportolója:

Boronkay Péter (triatlonos)

Osváth Richárd (kerekesszékes vívó)

Velkey Ádám (atléta)

Az év fogyatékos női sportolója:

Biacsi Bernadett (atléta)

Krajnyák Zsuzsanna (kerekesszékes vívó)

Pap Bianka (úszó)

Az év fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzője:

Beliczay Sándor (kerekesszékes vívás)

Csamangó Attila, Győrfi Tamás (kajak-kenu)

Feczer Viktor (kerekesszékes vívás)

Az év fogyatékos csapata:

Női kerekesszékes vívóválogatott

Férfi 4×100 méteres atlétaváltó

Padlóhoki-válogatott

Forrás: mti.hu